Jak sprawdzić swoje podzespoły?
Znajomy zapytał się, jaki posiadasz procesor w laptopie, a Ty nie wiesz w jaki sposób odpowiedzieć? Z pewnością jest to niezręczna sytuacja, tym bardziej, jeśli regularnie korzystamy z urządzenia. Niestety na dzień dzisiejszy wiele osób nie jest w stanie wskazać dokładnej specyfikacji sprzętowej własnego laptopa. W jaki sposób sprawdzić dokładną nazwę komponentów? Jakie podzespoły znajdziemy zdejmując tylną obudowę? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.
Jakie podzespoły wyróżnić możemy wewnątrz naszej obudowy?
Aby móc podać dokładną nazwę naszych komponentów, musimy wcześniej wiedzieć, jak mniej więcej zbudowany jest przeciętny laptop. Jeśli zdecydowalibyśmy się na zdjęcie tylnej obudowy, dostrzeglibyśmy kilka części, które wyróżniają się spośród pozostałych. Warto wziąć pod uwagę model Lenovo ThinkBook 13s G2 ze strony internetowej www.kuzniewski.pl, który to wyposażony jest w procesor Intel Core i5 1135G7, a także kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics. Oprócz tego w każdym urządzeniu znajdziemy również dysk twardy, pamięć RAM, płytę główną, kartę dźwiękową, kartę sieciową. To właśnie te części połączone w całość umożliwiają prawidłowy rozruch notebooka, a także jego odpowiednie działanie.
Jak sprawdzić dokładną nazwę części komputerowych?
Skoro wiemy już, jakie komponenty znaleźć możemy wewnątrz obudowy, warto dowiedzieć się, jak sprawdzić ich dokładną nazwę. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście skorzystanie z menadżera urządzeń, który dostępny jest w panelu sterowania. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest wpisanie dokładnego modelu laptopa w wyszukiwarkę, na tej podstawie jesteśmy w stanie określić nazwy poszczególnych komponentów. Warto również pobrać specjalny program, który skanuje komputer i po chwili ukazuje nam dokładne informacje na temat podzespołów.
Biznes zdjęcie senivpetro - pl.freepik.com