Lenovo zapowiedziało nowy laptop ThinkBook z 15-calowym wyświetlaczem

Lenovo ThinkBook 15p G2: laptop z nowoczesną łącznością i specyfikacją

Lenovo zapowiedziało nowy laptop ThinkBook z 15-calowym wyświetlaczem. Nadchodzący ThinkBook 15p G2 został wyposażony w procesor Tiger Lake oraz kartę graficzną NVIDIA GTX 1650.

Specyfikacja nowego Lenovo ThinkBook 15p G2

Lenovo zapowiedziało nowy laptop ThinkBook z 15-calowym wyświetlaczemThinkBook 15p G2 jest wyposażony w 15-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD i ma zaledwie 19,9 mm grubości. Notebook wyposażono w procesor Intel Core i7-1185G7, kartę graficzną do NVIDIA GTX 1650 Ti Max-Q (więcej), do 32 GB pamięci RAM DDR4 oraz 2 TB pamięci masowej NVMe SSD.

Firma twierdzi, że laptop może zapewnić do 8 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu. Obsługuje również technologię szybkiego ładowania, która może wypełnić 80% baterii w ciągu jednej godziny. Wraz z tym, jest on również wyposażony w obsługę Wi-Fi 6 i będzie dostarczany z systemem Windows 10 Pro.

Dodatkowe wyposażenie w laptopie 2 generacji

Laptop Lenovo ThinkBook 15p G2 ze strony www.kuzniewski.pl jest również wyposażony w kamerę na podczerwień, która pozwala użytkownikom odblokować system Windows po prostu patrząc na ekran. Jest też czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania do uwierzytelniania biometrycznego. Posiada również głośniki Dolby Audio dostrojone przez Harman Kardon, 4W. Inteligentnie zasilane głośniki i podwójny układ mikrofonów dla lepszej jakości dźwięku podczas rozmów przez Internet lub wideo

Dostępne są dwa porty USB 3.2 Gen 2, po jednym z każdej strony laptopa, które można wykorzystać do podłączenia akcesoriów i urządzeń peryferyjnych, takich jak mysz lub zewnętrzny dysk twardy. Jest też port USB-C, który może być wykorzystany do ładowania laptopa lub podłączenia zewnętrznego wyświetlacza.

Jest też czytnik kart microSD, który jest świetny, jeśli chcesz przenieść zdjęcia z telefonu bez konieczności używania kabli. Jest też port Ethernet, gdy potrzebujesz szybkiego, niezawodnego połączenia przewodowego.

Jeśli wolisz łączyć się bezprzewodowo, masz do dyspozycji układ Intel Wi-Fi 6 AX201, który obsługuje 802.11ax (Wi-Fi 6) i Bluetooth 5. Jeśli chcesz podłączyć laptop do telewizora, masz do dyspozycji port HDMI 2.0 do podłączania wyświetlaczy 4K przy 60 Hz.