Firma Toshiba od lat słynie z dostarczania wysokiej jakości urządzeń biznesowych

Toshiba Dynabook Satellite Pro L50-J

Firma Toshiba od lat słynie z dostarczania wysokiej jakości urządzeń biznesowych. Wszystkie sprzęty wyprodukowane przez tę firmę zawsze są wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz z dbałością o jakość wykonania. Tym razem mam przyjemność przedstawić najnowszy model świetnie przyjętej serii biznesowych komputerów mobilnych. Mowa tutaj o Toshiba Dynabook Satellite Pro L50-J będącym powiewem świeżości wśród komputerów do zastosowań profesjonalnych.

Firma Toshiba od lat słynie z dostarczania wysokiej jakości urządzeń biznesowychTym, co widzimy zaraz po otworzeniu klapy komputera to 15,6-calowy ekran IPS, o rozdzielczości 1920 × 1080 co zapewnia wysokie zagęszczenie pikseli na cal a tym samym naprawdę ostry obraz wyświetlany na ekranie. W górnej części ekranu została umieszczona kamerka przeznaczona do przeprowadzania rozmów wideo. Poniżej znajduje się ergonomiczna klawiatura z zadowalającym skokiem klawiszy, warto wspomnieć o zaimplementowanym bloku numerycznym po prawej stronie klawiatury.

Zaglądając do tego co kryję się pod obudową laptopa rysuje się nam uśmiech na twarzach, ponieważ zaimplementowane tam podzespoły są naprawdę z najwyższej półki. Komputer został zaprojektowany w taki sposób, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników z sektora biznesowego. Dobór podzespołów do przede wszystkim próba połączenia wysokiej wydajności z długim czasem pracy na baterii. Oba te czynniki są pożądane u użytkowników profesjonalnych. Dzisiaj już możemy powiedzieć, że projekt laptopa jest naprawdę świetny. 

Sercem komputera jest procesor dostarczony przez firmę Intel w postaci Core i5 1135G7, jest on procesorem 11 generacji, oznacza to wysoką wydajność połączoną z naprawdę niskim zużyciem prądu. Karta graficzna w komputerze również wykonana została przez firmę Intel i jest nią Iris Xe Graphics będący świetną alternatywą dla dedykowanych układów. Pamięć operacyjna, z jakiej przyjdzie nam korzystać jest wykonana w technologii DDR4, mamy jej do dyspozycji GB z możliwością poszerzenia do nawet 32 GB. Za przechowywanie danych użytkownika będzie odpowiadał szybki dysk SSD o pojemności 512 GB.