Szybkość i gracja w połączeniu z doskonałymi parametrami technicznymi? Poznaj Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1!

Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1. Niewielka waga, ogromne możliwości

Laptopy biznesowe powinny być przede wszystkim niezawodne, charakteryzować się doskonałą wydajnością baterii (w końcu najczęściej korzystamy z nich w terenie), posiadać dobry procesor i jak najlepsze zabezpieczenia antywłamaniowe, które dobrze ochronią dane naszej firmy. Wszystko to można znaleźć w większości laptopów biznesowych dostępnych na rynku, jednak najczęściej posiadanie tych dobrodziejstw wiąże się z dużą wagą i nieporęcznością. Ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1 wyróżnia się pod tym względem na tle konkurencji: ma doskonałe parametry i waży mniej niż kilogram, co oznacza, że jest najlżejszym ThinkPadem w historii!

Co zawiera Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1?

Jednak waga to nie jedyny atut prezentowanego ultrabooka, który może pochwalić się również doskonałym procesorem Intel Core Tiger Lake 11 generacji, kartą graficzną Intel Iris Xe Graphics, szybką pamięcią LPDDR4 4267 MHz, a także dyskami M.2 NVMe. Jego kolejną zaletą jest również trzynastocalowy ekran IPS o rozdzielczości 2160 x 1350 występujący w wersjach z obsługą dotyku i bez. Bateria w laptopie została wyposażona w ogniwo o pojemności 48 WHr, umożliwiające ponad 17 godzin pracy bez ładowania. W praktyce oznacza to, że będziesz mógł spędzić poza biurem większą część doby zupełnie zapominając o ładowarce.

Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1 został wyposażony w skuteczne zabezpieczenia klasy biznesowej, takie jak czytnik linii papilarnych, kamera IR, moduł szyfrujący TPM. Można go również wyposażyć w modem LTE lub 5G.

Czy warto zainwestować w Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1?

Ten zgrabny ultrabook to niezwykle lekka i trwała konstrukcja, prestiżowy sprzęt o wyjątkowych możliwościach, którego pojawienie się na rynku zwiastuje poważne zmiany na rynku laptopów biznesowych. Wygląda na to, że firmy powoli będą odchodzić od ciężkich i nieporęcznych sprzętów na rzecz lekkich i eleganckich konstrukcji, a najnowszy ThinkPad jest na to najlepszym dowodem. Podsumujmy jego największe zalety:

  • wagę poniżej jednego kilograma
  • doskonały procesor Intel Core Tiger Lake 11 (więcej)
  • kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics
  • szybką pamięć
  • długi (ponad 17 godzin!) czas pracy baterii bez konieczności ładowania
  • profesjonalne zabezpieczenia klasy biznesowej.

Można bez wahania stwierdzić, że Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1 to przełomowa i innowacyjna konstrukcja, która (mimo nie najniższej ceny) ma szansę zyskać wielu zwolenników i zawojować rynek jednocześnie wyznaczając nowe trendy w projektowaniu laptopów biznesowych.