To już 9 generacja bardzo udanego produktu od Lenovo, a mianowicie jest to ThinkPada X1 Carbon

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 – Najwyższa mobilność i wydajność

Ogólna sylwetka laptopa

To już 9 generacja bardzo udanego produktu od Lenovo, a mianowicie jest to ThinkPada X1 Carbon. Ten minimalistyczny komputer może się pochwalić nie lada mobilnością. Komputer posiada nieduży 14 calowy monitor, cała konstrukcja urządzenia jest bardzo solidna i wytrzymała. Laptop ten przeszedł 12 testów standardu wojskowego i ponad 200 testów jakości, więc wytrzymałość stoi na absolutnie najwyższym poziomie. Oprócz pancernej obudowy, warto również wyróżnić bardzo wydajny i również niezawodny proces od intela, aż 11 generacji.

Specyfikacja urządzenia

To już 9 generacja bardzo udanego produktu od Lenovo, a mianowicie jest to ThinkPada X1 CarbonNajważniejszym elementem laptopa Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 (https://www.kuzniewski.pl/k5144,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x1-carbon-thinkpad-x1-carbon-gen-9.html) jest już wcześniej wspomniany procesor Intel Core i5 1135G7, na chwile obecną jest to jeden z najwydajniejszych procesorów na rynku, więc bezproblemowo radzi on sobie nawet z bardziej zaawansowanymi programami. Drugim równie ważnym podzespołem laptopa jest zintegrowany układ graficzny Intel Iris Xe Graphics, który umożliwi użytkownikom oglądanie filmów, zdjęć, na wysokim poziomie. Karta graficzna poradzi sobie również w bardziej zaawansowanych programach graficznych. Odpowiednim działaniem aplikacji zajmuje się wbudowane 16GB pamięci RAM, które powinno zapewnić sprawną pracę na laptopie. Za przechowywanie zdjęć, plików, aplikacji odpowiada dysk twardy SSD o pojemności 512 GB, jest to raczej klasyczny rozmiar dla tego typu rodzaju urządzeń, który w większości przypadków okazuje się również jak najbardziej wystarczający. Wielkim atutem laptopa jest bardzo solidna bateria typu Li-Pol, która zapewnia nieprzerwaną pracę na urządzeniu nawet do 1020 minut.

Podsumowanie

Przedstawiony laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 to bez wątpienia topowy komputer pod względem mobilności. Idealnie sprawdzi się podczas dłuższych wyjazdów biznesowych, a także w zwykłym transporcie pomiędzy biurem, a miejscem zamieszkania. Kryje on wewnątrz siebie nowoczesne podzespoły, które cechują się niezawodnością. Patrząc na całokształt urządzenia, można dojść do wniosków, że jest to bez wątpienia urządzenie na lata.