Lenovo odświeżyło swój laptop ThinkBook 15p z nowym procesorem Intel Core Tiger Lake

Jak wyposażono nowy ThinkBook 15p Gen 2?

Lenovo odświeżyło swój laptop ThinkBook 15p z nowym procesorem Intel Core Tiger Lake. ThinkBook 15p Gen 2 jest dostępny zarówno w opcji z wyświetlaczem FHD, jak i UHD, a także wyposażony w dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1650.

Jak działa od strony technicznej ThinkBook 15p Gen2?

Lenovo odświeżyło swój laptop ThinkBook 15p z nowym procesorem Intel Core Tiger LakeNowy Lenovo ThinkBook 15p G2 (o którym także tutaj) jest napędzany przez procesor Intel Core i7 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe. Można go również skonfigurować z procesorem Intel Core i5 11. generacji lub procesorem Intel Core vPro 11. generacji, jeśli zależy nam na większej mocy obliczeniowej.

Jeśli chodzi o pamięć, otrzymasz do 32GB DDR4 RAM i do 1TB NVMe SSD. Komputer jest dostarczany z systemem operacyjnym Windows 10 Pro w wersji standardowej.

Do wyboru są także dwa warianty wyświetlaczy – antyodblaskowy o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i jasności 400 nitów lub antyodblaskowy o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) i jasności 500 nitów, oba obsługujące 100% gamy kolorów Adobe RGB.

Ponadto ThinkBook 15p Gen 2 został wyposażony w dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1650. Posiada fizyczną kamerę internetową 720p.

Lenovo ThinkBook 15p G2 ma solidny zestaw portów wejścia/wyjścia. Laptop jest wyposażony w port Ethernet RJ45, port HDMI oraz mini-DisplayPort. ThinkBook ma także dwa porty Thunderbolt 4, które można wykorzystać do ładowania laptopa lub podłączenia kompatybilnych akcesoriów.

Łączność bezprzewodowa jest dostępna w postaci Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1.

Urządzenie wyposażone w pakiet bezpieczeństwa

Laptop Lenovo ThinkBook 15p G2 to urządzenie nastawione na bezpieczeństwo. Wyposażony jest w sprzętowe zabezpieczenia, takie jak czytnik linii papilarnych, kamerę na podczerwień oraz układ dTPM 2.0, który umożliwia szyfrowanie Bitlocker. Laptop działa do 8 godzin na baterii i ma preinstalowany system Windows 10 Pro. Ma też 15-calowy wyświetlacz dotykowy ze smukłymi ramkami.

Czytnik linii papilarnych i technologia rozpoznawania twarzy Windows Hello umożliwiają szybkie i łatwe logowanie się do urządzenia, a układ dTPM 2.0 szyfruje dane w locie w celu zwiększenia ochrony.