Jak wybrać wydajny laptop biznesowy?

Wybór odpowiedniego laptopa z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jest to dość wymagające zadanie i wymaga posiadania chociaż podstawowych informacji na temat tych urządzeń. Wcześniej powinniśmy jednak dokładnie określić, w jakich celach potrzebny jest nam notebook. Być może jeśli tylko do tych najbardziej podstawowych, nie będziemy zmuszeni wydawać dużej ilości gotówki na tego typu urządzenia.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu laptopa?

Przede wszystkim najbardziej istotne są podzespoły. Nie powinniśmy pod żadnym pozorem brać pod uwagę wyglądu urządzenia, gdyż jest to zdecydowanie sprawa drugorzędna. Tak więc istotny jest procesor. Przykładowo Dell Latitude 9510 posiada bardzo wydajny procesor Intel Core i5 10210U (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/core/i5-processors/i5-10210u.html). Za co on właściwie odpowiada? Odpowiedzialny jest za przetwarzanie wszelkich procesów, za zarządzanie zasobami komputera, a także za wykonywanie wszelkich obliczeń. Aby określić, jak wydajny jest dany procesor, musimy zwracać uwagę na takie szczegóły jak ilość rdzeni, taktowanie (przykładowo 4 GHz oznacza, że w ciągu sekundy procesor jest w stanie przetworzyć aż 4 miliardy poleceń), a także na architekturę procesora (32 bity lub 64 bity, w tym przypadku im wartość jest wyższa, tym lepiej).

Kolejnym istotnym podzespołem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu jest dysk twardy. Przytoczony wcześniej model Dell Latitude 9510 posiada z reguły dysk SSD o pojemności 256 gigabajtów. Umożliwia on błyskawiczne zapisywanie i odczytywanie danych, co więcej tamtejsza pamięć powinna być wystarczająca na pomieszczenie naszych plików i folderów.

Istotna jest również karta graficzna i pamięć RAM. Model Dell Latitude 9510 posiada standardowo 8 gigabajtów RAM’u z możliwością rozszerzenia. Jeśli chodzi o kartę graficzną- zintegrowana Intel UHD Grpahics, która z pewnością będzie wystarczająca zarówno do wykonywania najbardziej podstawowych czynności, jak i do zaawansowanych gier. To właśnie dzięki niej możliwe jest odtwarzanie obrazu na monitorze, a dodatkowo jest istotna dla graczy komputerowych, gdyż odpowiada za płynność i jakość grafiki 3D.

Technologia zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com