Jak dobrać laptop biznesowy

Laptopy są często nieodłącznym elementem w naszym codziennym życiu. Używamy ich często dla rozrywki. Przeglądamy strony internetowe, oglądamy filmy online, słuchamy muzyki, gramy w gry. Niektórzy wykorzystują go do codziennych czynności, takich jak opłacanie rachunków, robienie zakupów online. Wielu z nas używa ich w pracy. Niezależnie od zastosowania, powinniśmy wybrać odpowiednie urządzenie, które będzie służyło nam przez wiele lat.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę dokonując zakupu laptopa?

Laptopy są często nieodłącznym elementem w naszym codziennym życiu

Aby urządzenie działało sprawnie i płynnie powinien być wyposażony w odpowiednio dobrane podzespoły. Na podstawie laptopa Dell Latitude 3310 opowiemy krótko o najważniejszych z nich (www.kuzniewski.pl). Istotny jest dysk twardy, im bardziej pojemny tym lepszy. Niech to będzie dysk typu SSD – jest zdecydowanie szybszy od pozostałych. Procesor Intel Core I3 8145U, w który wyposażony jest opisywany laptop posiada ogromną moc obliczeniową, dlatego wykonywanie podstawowych operacji nie będzie problematyczne. Odpowiednia karta graficzna pozwala na szybkie renderowanie filmów oraz zdjęć, w danym modelu jest to Intel HD Graphics 620, która zdecydowanie spełni swoją funkcję. Nie powinniśmy też zapominać o pamięci ram- 4 gigabajty powinny zaspokoić nasze potrzeby.

Obudowa jako istotny element

Wbrew pozorom obudowa laptopa jest również istotnym elementem podczas wybierania laptopa biznesowego. Dell Latitude 3310 jest odporny na upadki z niskiej wysokości oraz na zalania. To bardzo istotne, gdyż jak wiadomo częstym zjawiskiem jest rozlanie napoju w pobliżu naszego urządzenia. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę na złącza. Opisywany przykładowo model posiada dwa gniazda USB typu A, gniazdo LAN, HDMI, słuchawkowe, mikrofonowe, ładowania. Taki zestaw będzie wystarczające dla każdego pracownika, korzystającego na co dzień. Dopiero na koniec możemy wybierać możliwe notebooki na podstawie wyglądu – jest on najmniej istotny i nie powinniśmy kierować się tym aspektem. Pamiętajmy o tym, że wraz ze wzrostem jakości laptopa rośnie niestety również jego cena.

Tło zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com