Wybierając laptopa wiadomym jest, że trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego podzespoły

Czy istnieją idealne laptopy do pracy biurowej?

Wybierając laptopa wiadomym jest, że trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego podzespoły. Liczy się również wytrzymała obudowa, aby była ona w stanie poradzić sobie m.in. ze wstrząsami mechanicznymi. Obudowy najczęściej wykonuje się z aluminium, włókno węglowe, stop magnezu. Liczy się również wytrzymałość baterii. Min. osiem godzin na jednym ładowaniu to dobra propozycja urządzenia, które będzie sprawdzać się w przypadku urządzeń biznesowych. Co jeszcze należy wiedzieć, jeżeli chodzi o dobrego laptopa?

Czym powinien wyróżniać się dobry laptop?

Wybierając laptopa wiadomym jest, że trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego podzespoły

Nie można powiedzieć, że istnieje coś takiego jak laptop idealny. Wszystko bowiem uzależnione jest od tego, jakie będą potrzeby danego użytkownika. Można jednak sugerować się pewnymi elementami, które są w stanie powiedzieć, że jest to właśnie to urządzenie, jakie jest w stanie spełnić oczekiwania danej osoby. Mowa tu o takich elementach jak:

  • ekran – na wyróżnienie zasługuje matowa matryca, dzięki czemu możliwa będzie praca przy wyjątkowym nasłonecznieniu,
  • łączność – Wi-Fi i modem 4G lub 5G staną się wsparciem w pracy,
  • złącza – USB-C, ewentualnie Thunderbolt, HDMI lub Display Port, czytnik kart pamięci uznawane są za taką podstawę,
  • dysk SSD, pamięć RAM – 8 GB pamięci RAM i szybki dyski SSD.

Jest wiele osób, które dokładają do tego jeszcze czytnik linii papilarnych. Zabezpieczenie na wypadek, gdyby osoby niepowołane chciałyby dostać się do zawartości laptopa. Czy jest to konieczne? Wszystko uzależnione jest od tego, jak laptop będzie wykorzystywany.

Który laptop będzie dobry?

Wśród ciekawych propozycji jest Lenovo ThinkPad L13 Gen 3 (o którym więcej tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k5468,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l13-gen-3.html). Ma on wyżej wspomniane łącza, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie dodatkowych monitorów. Procesor Intel vPro® stanowić będzie nie lada wsparcie przy codziennej, intensywnej pracy. Nie można zapomnieć także o tym, że do wykorzystania otrzymuje się ekran dotykowy, który także będzie ułatwiał nawigowanie podczas wykonywania swoich obowiązków. Ale nie tylko takie rzeczy są ważne podczas zakupu laptopa.

Liczy się również gwarancja na urządzenie. Każdy dba o swojego laptopa, jak tylko może. Jednak usterki pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Warto więc wiedzieć, że ma się całkowite wsparcie producenta, dzięki czemu usunięcie usterki nie będzie stanowić żadnych problemów. Ciekawą kwestię w tej sprawie jest usługa door-to-door, która umożliwia skorzystanie z usług naprawy bez konieczności wychodzenia z domu, z możliwością odbioru/przywiezienia do wskazanego miejsca.